článok 8.6.2016 V našich štúdiách cvičíme iba jeden druh jogy. Viete ktorý a prečo?

Keď sa začnete o jogu trochu zaujímať, zistíte, že na svete existuje veľmi veľa jej druhov či odnoží. Od tých, ktoré sami seba označujú ako „tradičné“ a spravidla sa venujú aj filozofii, ezoterike či mystike, cez tie, ktoré vnímajú jogu ako perfektný spôsob vypracovania a udržiavania sviežeho tela aj ducha až po také srandovné druhy ako napríklad „doga“, kde ľudia cvičia so svojimi psíkmi. :) Mnohé štúdiá majú v ponuke veľa druhov jogy, my sa špecializujeme na jeden konkrétny typ a dnes by som Vám rada napísala, prečo.

Kto už nás niekedy navštívil alebo si prečítal niektoré z mojich blogov, určite vie, že pred filozofiou, ezoterikou a mystikou, uprednostňujeme riešenie potrieb našich klientov, moderných ľudí dnešnej doby. Náš koncept sme postavili tak, aby bol praktický a prinášal viditeľné výsledky pre život. Aby naša joga pomáhala s formovaním postavy, aby klientov zbavila bolestí hlavy, krku či krížov a samozrejme, aby sa na našich lekciách dôkladne zregenerovali a načerpali pozitívnu energiu.

„Verím, že YoGO power joga je bezpečná a má naozaj zmysel. Náš koncept už preverili nielen odborníci z oblasti jogy, medicíny, anatómie, fyziológie a biomechaniky, ale aj štvrtá tisícka našich spokojných klientov.“

Tvorba systému cvičenia, ktoré dnes učíme, nám zabrala veľa rokov aj energie, pretože sme nechceli iba slepo kopírovať častokrát sporné a zastarané názory či spôsoby cvičenia. Každú jednu techniku a jogovú pozíciu sme preto preverili nielen z pohľadu jogy, ale spolu s odborníkmi tiež z hľadiska modernej medicíny, anatómie, fyziológie a biomechaniky. Uvedomili sme si, že v dnešnej dobe máme k dispozícii oveľa viac kvalitných a relevantných informácií, ako mali ľudia v minulosti. Preto sme mnohé „tradičné“ jogové pozície, ktorých opodstatnenosť a bezpečnosť pre telo bola sporná, do našich lekcií nezaradili, iné sme naopak vylepšili. Lekcie sme zostavili tak, aby obsahovali všetko dôležité, nič nadbytočné a klientom pomáhali dosiahnuť výsledky čo najrýchlejšie, ale zároveň bezpečne a trvalo udržateľne.

Na základe našich zistení, poznatkov a skúseností sme vytvorili YoGO manuály pre účinné a bezpečné cvičenie, od začiatočníkov až po pokročilých. Manuály obsahujú popisy toho, ktoré pozície sú vhodné, aký majú zmysel, ako ich cvičiť správne, kedy presne ich do lekcie zaradiť. Trváme na tom, aby ich ovládal každý inštruktor YoGO a ich dodržiavanie v rámci procesov riadenia kvality pravidelne kontrolujeme. Sme totiž presvedčení, že cvičenie má zmysel iba vtedy, ak sa robí správne, cielene a bezpečne. Inak to nemá veľký význam, teda okrem straty času, energie a peňazí. :)

Považujem za nesmierne dôležité, že dokážeme našich inštruktorov kontrolovať a v prípade potreby usmerniť. Ak by sme mali v ponuke desať rôznych spôsobov cvičení jogy, ktoré majú rozdielny prístup k ľudskému telu a ja by som ich nepoznala, nevedela by som sa zaručiť za to, že inštruktor, ktorí ich vedie, robí svoju prácu naozaj dobre a dáva našim klientom len to najlepšie. V tomto sme aj s manželom úplne rovnakí. Jednoducho by sme takto nevedeli pokojne spávať. :)

Inak, poznáte reality seriál „Ano, šéfe!“ so šéfkuchárom Zdeňkom Pohlreichom? Zdeněk navštevuje české reštaurácie a snaží sa naučiť ich majiteľov a šéfkuchárov ako viesť úspešný podnik v oblasti gastronómie. Takmer so železnou pravidelnosťou sa u všetkých neúspešných reštaurácií vyskytuje jeden spoločný problém. Ich ponuka jedál je príliš rozsiahla, z čoho logicky vyplýva, že nie sú schopní zabezpečiť, aby boli všetky ich jedlá pripravené včas, chutne a dostatočne kvalitne. Kvantitou sa snažia prebiť kvalitu. Preto YoGO nemá a nikdy nebude mať v rozvrhu milión druhov cvičenia, ale sa bude vždy špecializovať na to, o ktorom už my aj naši milí klienti spoľahlivo vieme, že naozaj funguje.

„Pochutnajte“ si na kvalitnej joge v YoGU, tešíme sa na Vás.


Vera
inštruktorka power jogy najvyššieho kvalifikačného stupňa
odborný garant a spoluzakladateľka štúdií YoGO
 

Komentáre (2)

Richard 23.03.2017 15:46

Da sa aj niekde zakupit, pripadne zapozicat manual power jogy, ktory ste spominali v clanku? S power yogou prave zacinam u Vas v studiu a rad by som si precital viac k roznym poziciam.


YoGO 23.03.2017 16:20

Dobrý deň Richard. Súčasťou kurzových programov sú aj handouty obsahujúce praktické informácie, rady a tipy pre cvičenie. Našim klientom ich posielame e-mailom. Všetky dôležité informácie sa však dozviete aj od Vášho inštruktora na lekciách power jogy. Prajeme Vám príjemné cvičenie. :)


Pridať komentár

© 2011 - 2020  Sviežo s.r.o., všetky práva vyhradené
Ochrana osobných údajov
SK Akreditácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelená pod číslom: 2014-13596/54960:7-30AA