článok 17.9.2019 Cvičíte a nevidíte výsledky? Viem, v čom je problém.

Ako som už písala, v období puberty a skorej dospelosti som si prechádzala neúspešnými bojmi s miernou nadváhou. Skúšala som všetky „zaručené recepty“ na správne stravovanie aj cvičenie, no výsledky kde nič, tu nič. Dnes viem, čo som robila celý ten čas nesprávne a aj to, čo mi pomohlo dosiahnuť zmenu. Všetky moje skúsenosti a vedomosti dnes odovzdávam našim inštruktorom a klientom.

Všetko to začalo vetou, ktorá má dnes stabilné miesto v mojej mentálnej výbave. Hovorím si: „Počúvaj, čo ľudia hovoria, uč sa od nich, no neprijímaj všetky informácie len tak. Zamysli sa, či Ti dávajú zmysel. Nikto nie je neomylný, preto vždy rozmýšľaj nad tým, čo robíš, prečo to robíš a snaž sa to vylepšiť.“ Pomáha mi to vyhýbať sa v živote tápaniam a sklamaniam z vecí, ktoré v skutočnosti zmysel nemajú. Robíme ich len preto, že „sa to tak robilo odjakživa“ :). Trvalo mi veľmi dlho, kým som sa to naučila rozlišovať, no dodnes s tým občas mávam problém. Nie je sa však čomu čudovať. Odkedy si pamätám, tak ma nikto neučil „rozmýšľať“. Odmalička nám hovoria, čo sa má, čo sa nemá, čo je dobré, čo je zlé, v škole sa potom zásobovanie informáciami stále zintenzívňuje, no nikomu sa zrejme nechce zaoberať otázkami typu „a prečo je to tak?“ Nerozmýšľame nad tým, lebo nemusíme, pretože dôverujeme autoritám v našom okolí (rodičia, učitelia, odborníci) a predpokladáme, že nám hovoria pravdu.

„Naším hlavným cieľom je, aby cvičenie YoGO power jogy klientom reálne pomáhalo a aby im prinášalo viditeľné výsledky. Po rokoch zbierania skúseností a overovania informácií už poznáme odpoveď na otázku, čo musíme zabezpečiť, aby cvičenie naozaj fungovalo a vieme prečo.“

Ak budeme vo svojom živote uplatňovať tie isté názory, robiť tie isté činnosti, pristupovať k veciam stále rovnakým spôsobom, nemôžeme očakávať, že nastane akákoľvek zmena. Keď sme zakladali YoGO, sľúbili sme si, že nebude iba ďalším štúdiom, kde „sa cvičí“ alebo kde sa inštruktori predvádzajú ohybnosťou svojho tela, prípadne opakovaním starovekých textov, ale venujeme všetku našu pozornosť a úsilie reálnej pomoci ľuďom v zmene k lepšiemu. Sami sme si takúto zmenu zažili a dnes vieme, že cítiť sa vo vlastnom tele aj „hlave“ skvele, je základným kameňom šťastného a naplneného života.

Naším cieľom preto je, aby našich klientov cvičenie nielen bavilo, ale aby im zároveň prinášalo viditeľné výsledky. Na začiatku cesty sme si teda položili otázku: „Čo musíme zabezpečiť, aby naše cvičenie naozaj fungovalo?“ Odpovede boli jednoduchšie na vyslovenie, prácnejšie na realizovanie. Bolo potrebné zabezpečiť, aby sme ľudí učili cvičiť správne, pretože iba správna technika je účinná a bezpečná. Bolo tiež nevyhnutné zabezpečiť, aby ľudia mohli cvičiť pravidelne, pretože iba tak sa telo pripraví na zmenu a môže stále napredovať. A tak sme v spolupráci s odborníkmi na šport a zdravie vytvorili skvelý produkt. Kurzové programy YoGO power jogy. Cvičenie vo forme kurzových programov je podľa našich skúseností najefektívnejším spôsobom cvičenia a jednoznačne ho odporúčame všetkým klientom. Na rozdiel od jednorazových lekcií zaručuje cvičenie každej lekcie v rovnaký deň a rovnakú hodinu, čo Vám umožňuje vytvoriť si zvyk pravidelne cvičiť. Programy sú rozdelené podľa náročnosti na Start v miernejšom tempe a dynamický Be Sexy pre rýchle výsledky, cvičí na nich stále rovnaká skupina klientov a vedie ich rovnaký inštruktor, ktorý na prvých lekciách zhodnotí najvhodnejší prístup pre každého klienta a následne prispôsobuje cvičenie ich individuálnym potrebám počas celého programu.

Tvorba systému cvičenia, ktoré dnes učíme, nám zabrala niekoľko rokov, pretože každú jednu techniku cvičenia a jogovú pozíciu sme hodnotili nielen z pohľadu jogy, ale tiež z pohľadu medicíny, anatómie, fyziológie a biomechaniky. Mnohé jogové pozície sme do programov nezaradili, pretože nie sú zo zdravotného hľadiska bezpečné, v lepšom prípade iba zbytočné. Iné sme naopak vylepšili a lekcie sme zostavili tak, aby obsahovali všetko dôležité, nič nadbytočné a klientom pomáhali dosiahnuť výsledky čo najrýchlejšie. Na základe výsledkov našich doterajších klientov za 8 rokov fungovania dnes môžem zhodnotiť, že sme odviedli záslužnú prácu. Nezaspali sme však na vavrínoch. Neustále sledujeme odborné publikácie, vedecké výskumy a prípadové štúdie, ktoré sa zaoberajú jogou, cvičením a ľudským zdravím. Na základe nich náš systém cvičenia, kurzové programy YoGO power jogy, v prípade opodstatnenosti prispôsobujeme. Okrem toho nás pri srdci hreje až neuveriteľné množstvo pozitívnych reakcií, za ktoré Vám ďakujeme, no rovnako vďační sme aj za Vašu kritickú spätnú väzbu, ktorá nám pomáha neustále vylepšovať služby pre Vás.

Je pochopiteľné, že cvičenie, ako každá iná zmysluplná činnosť, nemôže prinášať výsledky, keď ju robíme nepravidelne, výlučne na jednorazových lekciách a bez konceptu. Môžeme si pomôcť príkladom študovania cudzieho jazyka. Na to, aby sme vedeli rozprávať plynulo a bez chýb, potrebujeme sa najprv dôkladne naučiť základné slovíčka, jednoduchú gramatiku a až potom sa môžeme tešiť, ako si pokecáme s miestnymi na dovolenke. 

Ak Vám to dáva zmysel, nestrácajte čas cvičením bez konceptu. Naučte sa cvičiť správne, bezpečne a efektívne na našich kurzových programoch a získajte to, čo si zaslúži každý človek dobrej vôle. Krásne, zdravé telo a skvelý pocit na duši. ;)


Vera

diplomovaná výživová poradkyňa
odborná garantka a spoluzakladateľka akreditovanej siete štúdií YoGO
inštruktorka power jogy najvyššieho stupňa v rámci krajín Európskej Únie
registrovaná učiteľka jogy (Registered Yoga Teacher) v celosvetovej organizácii Yoga Alliance

Komentáre (4)

Lenka.V 19.09.2019 05:00

Ahoj Vero, už delší chci s jógou začít. Stále si na to ale nedokážu najít dostatek času. Proto jsem se rozhodla udělat velký krok a to ten, že odjedu na delší dobu do zahraničí, kde se do praktiky jógy ponořím a odpojím se tak od stresu každodenního života. Jelikož neumím moc anglicky, vyrazím nejspíš s cestovkou. Trochu jsem googlila a našla tuto stránku https://www.bali-indonesie.cz/ která právě tyto zájezdy nabízí. Nepodařilo se mi ale najít moc recenzí, proto bych se ráda zeptala vás, jestli s touto zkušeností máte nějaké zkušenosti. Popřípadě, jestli znáte nějakou cestovku, se kterou by se to dalo realizovat. Moc děkuji za odpovědi, Lenka.


Vera 19.09.2019 13:11

Dobrý deň Lenka, je skvelé, že ste sa rozhodli jogu zaradiť do Vášho života. Veľmi rada by som Vám poradila ohľadne zájazdu, no nemám s tým osobné skúsenosti. Verím však, že nájdete to, čo hľadáte. Držím palce a radi Vás samozrejme uvidíme aj na našej joge v YoGU. :)


Janka 20.10.2019 16:22

Dobrý deň, rada by som u vas začala s jogou, ale chcela by som sa opýtať či akceptujete aj multisport kartu. ďakujem Jana


YoGO 21.10.2019 16:18

Dobrý deň, to je skvelá správa, že ste sa rozhodli zaradiť jogu do Vášho života, radi Vás u nás v YoGU uvidíme. :) Mulitsport kartu v našich štúdiách nie je možné využiť, no každý nový klient má 25% zľavu na svoj prvý kurzový program. Tešíme sa na Vašu návštevu a prajeme príjemné cvičenie.