článok 11.5.2016 Cvičíte a nevidíte výsledky? Viem, v čom je problém.

Ako som už písala, v období puberty a skorej dospelosti som si prechádzala neúspešnými bojmi s miernou nadváhou. Skúšala som všetky „zaručené recepty“ na správne stravovanie aj cvičenie, no výsledky kde nič, tu nič. Dnes viem, čo som robila celý ten čas nesprávne a aj to, čo mi pomohlo dosiahnuť zmenu. Všetky moje skúsenosti a vedomosti dnes odovzdávam našim inštruktorom a klientom.

Všetko to začalo vetou, ktorá má dnes stabilné miesto v mojej mentálnej výbave. Hovorím si: „Počúvaj, čo ľudia hovoria, uč sa od nich, no neprijímaj všetky informácie len tak. Zamysli sa, či Ti dávajú zmysel. Nikto nie je neomylný, preto vždy rozmýšľaj nad tým, čo robíš, prečo to robíš a snaž sa to vylepšiť.“ Pomáha mi to vyhýbať sa v živote tápaniam a sklamaniam z vecí, ktoré v skutočnosti zmysel nemajú. Robíme ich len preto, že „sa to tak robilo odjakživa“ :). Trvalo mi veľmi dlho, kým som sa to naučila rozlišovať, no dodnes s tým občas mávam problém. Nie je sa však čomu čudovať. Odkedy si pamätám, tak ma nikto neučil „rozmýšľať“. Odmalička nám hovoria, čo sa má, čo sa nemá, čo je dobré, čo je zlé, v škole sa potom zásobovanie informáciami stále zintenzívňuje, no nikomu sa zrejme nechce zaoberať otázkami typu „a prečo je to tak?“ Nerozmýšľame nad tým, lebo nemusíme, pretože dôverujeme autoritám v našom okolí (rodičia, učitelia, odborníci) a predpokladáme, že nám hovoria pravdu.

„Naším hlavným cieľom je, aby cvičenie YoGO power jogy klientom reálne pomáhalo a aby im prinášalo viditeľné výsledky. Po rokoch zbierania skúseností a overovania informácií už poznáme odpoveď na otázku, čo musíme zabezpečiť, aby cvičenie naozaj fungovalo a vieme prečo.“

Ak budeme vo svojom živote uplatňovať tie isté názory, robiť tie isté činnosti, pristupovať k veciam stále rovnakým spôsobom, nemôžeme očakávať, že nastane akákoľvek zmena. Keď sme zakladali YoGO, sľúbili sme si, že nebude iba ďalším štúdiom, kde „sa cvičí“ alebo kde sa inštruktori predvádzajú ohybnosťou svojho tela, prípadne opakovaním starovekých textov, ale venujeme všetku našu pozornosť a úsilie reálnej pomoci ľuďom v zmene k lepšiemu. Sami sme si takúto zmenu zažili a dnes vieme, že cítiť sa vo vlastnom tele aj „hlave“ skvele, je základným kameňom šťastného a naplneného života.

Naším cieľom preto je, aby našich klientov cvičenie nielen bavilo, ale aby im zároveň prinášalo viditeľné výsledky. Na začiatku cesty sme si teda položili otázku: „Čo musíme zabezpečiť, aby naše cvičenie naozaj fungovalo?“ Odpovede boli jednoduchšie na vyslovenie, prácnejšie na realizovanie. Bolo potrebné zabezpečiť, aby sme ľudí učili cvičiť správne, pretože iba správna technika je účinná a bezpečná. Bolo tiež nevyhnutné zabezpečiť, aby ľudia mohli cvičiť pravidelne, pretože iba tak sa telo pripraví na zmenu a môže stále napredovať. A tak sme v spolupráci s odborníkmi na šport a zdravie vytvorili skvelý produkt. Kurzové programy YoGO power jogy. Cvičenie vo forme kurzových programov je podľa našich skúseností najefektívnejším spôsobom cvičenia a jednoznačne ho odporúčame všetkým klientom. Na rozdiel od jednorazových lekcií zaručuje cvičenie každej lekcie v rovnaký deň a rovnakú hodinu, čo Vám umožňuje vytvoriť si zvyk pravidelne cvičiť. Programy sú rozdelené podľa úrovní náročnosti a cvičí na nich stále rovnaká skupina klientov a vedie ich rovnaký inštruktor, ktorý na prvých lekciách zhodnotí najvhodnejší prístup pre každého klienta a následne prispôsobuje cvičenie ich individuálnym potrebám počas celého programu.

Tvorba systému cvičenia, ktoré dnes učíme, nám zabrala niekoľko rokov, pretože každú jednu techniku cvičenia a jogovú pozíciu sme hodnotili nielen z pohľadu jogy, ale tiež z pohľadu medicíny, anatómie, fyziológie a biomechaniky. Mnohé jogové pozície sme do programov nezaradili, pretože nie sú zo zdravotného hľadiska bezpečné, v lepšom prípade iba zbytočné. Iné sme naopak vylepšili a lekcie sme zostavili tak, aby obsahovali všetko dôležité, nič nadbytočné a klientom pomáhali dosiahnuť výsledky čo najrýchlejšie. Na základe výsledkov našich doterajších klientov za 5 rokov fungovania dnes môžem zhodnotiť, že sme odviedli záslužnú prácu. Nezaspali sme však na vavrínoch. Neustále sledujeme odborné publikácie, vedecké výskumy a prípadové štúdie, ktoré sa zaoberajú jogou, cvičením a ľudským zdravím. Na základe nich náš systém cvičenia, kurzové programy YoGO power jogy, v prípade opodstatnenosti prispôsobujeme. Okrem toho nás pri srdci hreje až neuveriteľné množstvo pozitívnych reakcií, za ktoré Vám ďakujeme, no rovnako vďační sme aj za Vašu kritickú spätnú väzbu, ktorá nám pomáha neustále vylepšovať služby pre Vás.

Je pochopiteľné, že cvičenie, ako každá iná zmysluplná činnosť, nemôže prinášať výsledky, keď ju robíme nepravidelne, výlučne na jednorazových lekciách, bez konceptu, stále s inou skupinou cvičiacich a stále s rozdielnymi inštruktormi. Môžeme si pomôcť príkladom študovania cudzieho jazyka. Na to, aby sme vedeli rozprávať plynulo a bez chýb, potrebujeme sa najprv dôkladne naučiť základné slovíčka, jednoduchú gramatiku a až potom sa môžeme tešiť, ako si pokecáme s miestnymi na dovolenke. Keby na lekcie v jazykovke, do ktorej sme sa prihlásili, chodili vždy iní ľudia a navyše by nám tam posielali stále iného lektora, ktorý by sa vždy prvú polovicu lekcie učil naše mená a identifikoval našu úroveň, ako by to asi vyzeralo? Myslím, že nikto z nás by nechcel dobrovoľne investovať svoj čas a peniaze do niečoho, čo mu neprináša výsledky.

Ak Vám to dáva zmysel, nestrácajte čas cvičením bez konceptu. Naučte sa cvičiť správne, bezpečne a efektívne na našich kurzových programoch a získajte to, čo si zaslúži každý človek dobrej vôle. Krásne, zdravé telo a skvelý pocit na duši. ;)


Vera
inštruktorka power jogy najvyššieho kvalifikačného stupňa
odborný garant a spoluzakladateľka štúdií YoGO
 

Komentáre (0)

Pridať komentár

© 2011 - 2019 Sviežo s.r.o., všetky práva vyhradené
Ochrana osobných údajov
SK Akreditácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelená pod číslom: 2014-13596/54960:7-30AA