článok 10.8.2016 Kto sa chcel stať inštruktorom YoGO a koho sme vybrali?

Mám obrovskú radosť, že náš tím inštruktorov YoGO power jogy sa rozrástol o nových členov. Našimi rukami prešli desiatky záujemcov, ktorí sa zúčastnili niekoľkých kôl záludne pripravených pohovorov. :) Hľadali sme nielen šikovných jogových nadšencov, ale najmä ľudí s veľkým srdcom, iskrou a dobrom v očiach, zmyslom pre zodpovednosť a chuťou pomáhať druhým. Priznám sa, že sme mali spočiatku obavy, či sa nájde dostatok kvalitných ľudí s túžbou stať sa inštruktorom na plný úväzok. Tie sa však rozplývali s každým životopisom a motivačným listom, ktoré sa objavili v našej e-mailovej schránke. Slová a myšlienky z ich motivačných listov nás veľakrát milo prekvapili, v niektorých prípadoch nás doslova dostali. Bolo vidieť, že sa nad vecami zamýšľajú, že pochopili koncept a zmysel nášho fungovania, že ich záujem a motivácia pomáhať druhým je úprimná a že si dali záležať na tom, aby sme si vybrali práve ich. S radosťou sa s Vami podelím o pár myšlienok kandidátov na YoGO Dream Job Offer 2016, ktorí postúpili až do posledného výberového kola.

Na vlastnej koži som zažila to, čím joga je. Nie je to o učení sa cvikov, ale je to proces učenia sa vnímať svoje telo, dych, myšlienky. Joga nás učí rešpektovať a prijímať iných rovnako ako samých seba. Joga mi zmenila život. Priniesla mi pokoj a šťastie. Milujem pohyb a v poslednej dobe sa mi neustále vracia myšlienka dávať ďalej to, čo som sama zažila. Byť pri tých, ktorí práve začínajú. Sledovať ich proces a deliť sa s nimi denne o moje šťastie. Cvičiť s nimi a pre nich, stať sa súčasťou ich objavovania a otvoriť aj im nekonečný priestor možností. Preto je pre mňa Vaša ponuka DREAM JOB OFFER ako stvorená.

„Pracujem už v druhej korporácii, lebo som sa nazdávala, že bude lepšia ako tá prvá. Naozaj to tak je, kolektív je tu príjemný, v kantíne máme väčší výber čajov a vraj aj dobrú kávu. :) Stále však neviem spracovať fakt, že moja práca ma nenapĺňa, preto som sa rozhodla počúvať svoj inštinkt, robiť niečo, čo má zmysel a splniť si svoje sny. Preto som sa prihlásila na akreditované školenie inštruktorov power jogy v YoGU. Hodnotím to ako to najlepšie rozhodnutie, pretože som cítila, že som na správnom mieste a ešte viac sa vo mne podnietila túžba dozvedieť sa čo najviac o tomto cvičení aj o ľudskom tele. Teraz viem, že ako inštruktor power jogy by som mohla reálne ovplyvniť kvalitu života mnohých ľudí a pomôcť im k tomu, aby sa cítili aj vyzerali lepšie. Najväčšou odmenou by mi bolo zlepšenie ich zdravotného stavu a úsmev na tvári.

Mám radosť, že YoGO splnilo niekoľkým uchádzačom ich sen, stať sa profesionálnym inštruktorom jogy na plný úväzok. Je to skvelá správa aj pre našich klientov, pretože človek môže svoju prácu robiť skvele a odovzdať zo seba maximum iba vtedy, keď ju miluje a môže sa jej venovať na 100 %.

„Rozhodnutie prihlásiť sa do konkurzu o miesto inštruktora power jogy trvalo dlhšie. Človek sa na začiatku pýta sám seba, či na také niečo vôbec má. Preto som sa rozhodol vyskúšať viaceré štúdia, ich inštruktorov, ich prístup k joge, a hlavne ako vedú svoju hodiny, ako sú vlastne dobrí a či vôbec obstojím v tejto konkurencii. Po absolvovaní zopár lekcii som prišiel k nasledovnému záveru. Väčšina inštruktorov je fyzicky vynikajúco pripravených, s výborným rozsahom pohybu a skvelým prevedením pozícií. Mnohí z nich sa v minulosti venovali športu na súťažnej úrovni. To, v čom zaostávali oproti YoGU je spôsob, akým viedli hodinu a odovzdávali svoje skúsenosti. A hlavne to, že neprispôsobili náročnosť lekcie úrovni a schopnostiam svojich cvičiacich. Prístup, ktorý zvolilo YoGO, sa mi vidí ako ten najsprávnejší, aký som posiaľ videl, a preto by som bol veľmi rád, keby som sa mohol stať súčasťou tohto projektu.

„YoGO ma zaujalo od prvého momentu, keď som sa náhodou dostala k Vašej webovej stránke a odvtedy som v priebehu pár týždňov až príliš často ťukala do vyhľadávača "YoGO" a so záujmom som študovala všetky články, fotky, kurzy... Už vtedy ma zaujalo, ako YoGO prezentuje svoju filozofiu a komunikuje. Páči sa mi, že Vaším hlavným cieľom je pomôcť klientom cítiť sa fyzicky aj psychicky dobre, a vyhovuje mi aj to, že power joga v YoGU je viac uspôsobená na „západný“ spôsob života a sústredí sa na správne zvládnutie cvikov, ktoré majú pozitívny vplyv nielen na krásnu postavu, ale aj na duševné zdravie. Po viacerých takýchto kliknutiach a preštudovaní celého obsahu som sa rozhodla vyskúšať lekcie v YoGU na vlastnej koži. Všetko, čo som predpokladala a zistila z internetového YoGA, sa mi potvrdilo aj naživo. Príjemný a ľudský prístup, pozitívne a motivujúce prostredie, veľká zodpovednosť k zdraviu klientov, ako aj veľký dôraz na zodpovednosť inštruktora a predovšetkým kvalitná power joga, ktorá sa viac ako na správne vyslovovanie cvikov v sanskrite sústredí na zdravé prevedenie daných cvikov.

„Na joge ma fascinuje to, ako kopíruje náš život a učí nás ho zvládať s ľahkosťou. Na začiatku lekcie sa z úvodnej relaxácie prebúdzame do života, rozhýbavame sa, učíme sa dýchaniu a pohybu. Počas cvičenia vnímame, že niektoré pozície sú ľahšie, iné ťažšie, raz sme hore, raz sme dole. Uprostred hodiny sa zapotíme tak ako v aktívnej fáze nášho života. Potom, postupne poľavujeme, vydýchavame sa až si ľahneme a na záver opäť relaxujeme, vychutnávame si oddych. Verím, že človek môže robiť to, čo ho baví, že jeho práca môže byť zároveň jeho koníčkom, ak si to sám dovolí. Mňa napĺňa pohyb, práca s ľuďmi, ich vedenie k tomu, aby napredovali a skvalitnili si život. Už ako dieťa som o tom snívala, len som na to akosi pozabudla. Rada by som svoju energiu a nadšenie venovala práve YoGU s jeho jedinečným prístupom k cvičeniu jogy a ku svojim klientom.

Bolo mi cťou, že som sa mohla osobne stretnúť s ľuďmi, ktorí sa nebáli vybočiť zo zabehnutých koľají a rozhodli sa živiť tým, čo ich baví a napĺňa. S ľuďmi, ktorí chcú, aby ich práca bola „srdcovka“ a nie iba „chlebovka“. Mám radosť, že niekoľkým z nich YoGO splnilo ich sen stať sa profesionálnym inštruktorom power jogy. Nielen kvôli nim samotným, ale aj kvôli Vám, našim klientom. Som totiž presvedčená o tom, že človek môže svoju prácu robiť skvele a odovzdať zo seba maximum iba vtedy, ak ju miluje a môže sa jej venovať na 100%.

Kto sú teda YoGO inštruktori? Podrobnejšie si o nich môžete prečítať tu.


Vera
inštruktorka power jogy najvyššieho kvalifikačného stupňa
odborný garant a spoluzakladateľka štúdií YoGO 

 

Komentáre (0)