FAQ

otázka Čo si môžem u Vás zacvičiť a kde Vás nájdem?
odpoveď

Na základe skúseností s rôznymi druhmi jogy aj na základe vynikajúcich výsledkov našich klientov sa špecializujeme výlučne na power jogu pre jej komplexnosť a vysokú účinnosť. Pred filozofiou a mystikou uprednostňujeme riešenie potrieb moderných ľudí dnešnej doby. Naším cieľom je pomáhať s formovaním postavy, odstraňovať stres, bolesti hlavy, krku či krížov a postarať sa o to, aby sa klienti vždy dôkladne zregenerovali a načerpali pozitívnu energiu.

Môžete si vybrať zo štúdií v Bratislave, v Nitre a v Žiline:
YoGO Staré Mesto na Grösslingovej 28, oproti bistru U Kubistu a kúsok od Modrého kostolíka, otvorené v júli 2011,
YoGO Petržalka na Kopčianskej 9, v blízkosti polyfunkčného komplexu Vienna Gate, otvorené v novembri 2014,
YoGO Ružinov na Drieňovej 1L v Eden Parku, pri severnej strane Štrkovca, otvorené v septembri 2016,
YoGO Karlova Ves na ulici Staré Grunty 12, v blízkosti ZOO Bratislava, otvorené v júli 2017.
YoGO Staré Mesto na Gajovej 4, kúsok od Modrého kostolíka, otvorené v septembri 2018,
YoGO Nitra na ulici Fraňa Mojtu 18, vo veľmi známej polyfunkčnej budove MediaHaus, otvorené v septembri 2018,
YOGO Žilina na Centrálnej ulici v nových priestoroch lezeckého centra LaSkala, otvorené v septembri 2018.

Prvú jednorazovú lekciu One Shot máme pre Vás od nášho otvorenia v roku 2011 zadarmo bez akýchkoľvek záväzkov. Veríme, že bezplatná skúška cvičenia a atmosféry by mala byť samozrejmosťou. Po lekcii Vám ochotne poradíme a odporučíme najvhodnejšiu formu cvičenia, vyhovujúcu práve Vašim potrebám.

otázka Čo je power joga a prečo ju mám cvičiť práve u Vás?
odpoveď

Power joga je najkomplexnejšie cvičenie, aké si môžete dopriať. V priebehu 60 minút pomocou dynamických sekvencií jogových pozícií posilníte a natiahnete svaly, podporíte správne fungovanie vnútorných orgánov, naštartujete spaľovanie tukov, uľavíte si od bolestí chrbtice a kĺbov. Pri cvičení si výborne psychicky oddýchnete a načerpáte novú energiu.

S cieľom maximalizácie účinkov cvičenia sme spolu s odborníkmi z oblastí jogy, medicíny, športu, psychológie a dietológie pre Vás vytvorili skvelý produkt. Pomocou našich kurzových programov si dokonalo osvojíte všetky dôležité techniky cvičenia, získate krásne, zdravé telo a osviežite myseľ. Často sa stáva, že ľudia investujú svoj čas aj peniaze do namáhavého cvičenia, no nenaučia sa, ako cvičiť efektívne a najmä s výsledkami. To sa Vám u nás pri pravidelnom cvičení jednoducho nemôže stať.

Kurzové programy u nás vedú iba certifikovaní inštruktori - profesionáli, pre ktorých joga nie je len koníčkom, na ktorý im vystane čas popri hlavnom zamestnaní, ale životným štýlom a prácou na plný úväzok, v ktorej sa neustále vzdelávajú a zdokonaľujú.

otázka Kde môžem zaparkovať?
odpoveď

V YoGO Nitra bezproblémov zaparkujete počas celého dňa na parkovisku pred bodovou MediaHausu. Vstup priamo do priestoru štúdia sa nachádza v zadnej časti parkoviska,

V YoGO Žilina môžete zaparkovať na pre Vás vyhradenom parkovisku, ktoré je situované za lezeckým centrom a dostanete sa naň z Oravskej ulice. Nájdete ho aj podľa týchto GPS súradníc: 49° 12‘ 13” S, 18° 44‘ 33” V. Upozorňujeme, že parkovanie v areáli školy nie je dovolené. Z parkoviska prejdete pešo po chodníku priamo k hlavnému vchodu do lezeckého centra: 49° 12‘ 10” S, 18° 44’ 36” V.

V YoGO Karlova Ves na ulici Staré Grunty 12 môžete zaparkovať oproti štúdiu YoGO na bezplatnom parkovisku.

YoGO Ružinov na Drieňovej 1L nájdete pri severnej strane Štrkovca v Eden Parku, vchod je za výškovou budovou v areále parku. Autom sa k nám dostanete z Bajkalskej ulice, 2 minúty pešo k štúdiu je veľké parkovisko Billa, na ktorom je vždy dostatok voľných miest.

V YoGO Petržalka máme pre Vás k dispozícii vlastné parkovisko priamo pri štúdiu. V prípade akútneho nedostatku voľných miest na našom parkovisku je možné parkovať 2 hodiny zadarmo v komplexe Vienna Gate, vzdialenom 2 minúty chôdze od štúdia.

V YoGO Staré Mesto I a II je možné parkovať na okolitých uliciach Grösslingová, Klemensova, Lazaretská, Dobrovičova, Gajova, či Jakubovo námestie, treba sa však vyhýbať prekríženým parkovacím miestam. Cez pracovné dni medzi 8:00 a 16:00 je potrebné uhradiť parkovné – či už na 90 minút zaslaním SMS na číslo: 2200 vo formáte: BA(medzera)A4(medzera)EČV - napr. BA A4 BL123XY alebo zakúpením parkovacieho lístka v parkovacom automate na požadovaný čas. Parkovať môžete tiež 3 hodiny zadarmo v OC Eurovea, vzdialenom 5 minút chôdze od štúdia.

otázka Ako mi power joga môže pomôcť schudnúť? Joga je predsa pomalá a určite sa pri nej ani nezapotím.
odpoveď

Opak je pravdou. Power joga je výborným spaľovačom tukov, jogové pozície sú pospájané do dynamických sekvencií, ktoré cvičíme v energickom rytme Vášho dychu. Práve takéto tempo pri cvičení je pre spaľovanie tukov ideálne, pretože sa vaša tepová frekvencia pohybuje v aeróbnom pásme. Príďte vyskúšať, určite sa zapotíte.

otázka Mám radšej cvičiť vo forme kurzových programov alebo jednorazových lekcií?
odpoveď

Cvičenie vo forme kurzových programov je z našich skúseností najefektívnejším spôsobom cvičenia a jednoznačne ho odporúčame všetkým klientom. Na rozdiel od jednorazových lekcií zaručuje pravidelnosť cvičenia v rovnaký deň a rovnakú hodinu, čo Vám pomôže vybudovať si zvyk pravidelne cvičiť. Prihlásením sa do programu máte na lekciách vopred rezervované miesto bez potreby opakovaného prihlasovania každý týždeň, kedy by sa Vám mohlo stať, že na Vašej obľúbenej lekcii nezostalo voľné miesto. Cvičenie power jogy môžeme prirovnať k učeniu sa cudzieho jazyka. Na to, aby sme vedeli rozprávať plynulo a bez chýb, potrebujeme sa najprv dôkladne naučiť základy, na ktorých môžeme stavať a až potom sa ďalej zdokonaľovať.

Hlavne z tohto dôvodu cvičenie power jogy na báze jednorazových vstupov bez kvalitných základov nemôže priniesť také rýchle a efektívne výsledky ako pravidelné cvičenie vo forme kurzových programov.

otázka Ako zistím, ktorý kurzový program je pre mňa najvhodnejší?
odpoveď

Popis jedotlivých kurzových programov nájdete na našej stránke v sekcii Služby a ceny, kde sa dozviete všetky potrebné informácie. Ak sa neviete rozhodnúť alebo potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať e-mailom na power@yogo.sk alebo telefonicky na 0948 60 22 11.

otázka Čo ak si predplatím kurzový program, no neskôr zistím, že mi nevyhovuje? Môžem sa z neho odhlásiť?
odpoveď

Samotná rezervácia miesta na kurzovom programe je záväzná a po jej potvrdení nie je možné sa z neho odhlásiť. Tento fakt je pre nás veľmi podstatný a dôležitý pri plánovaní, zaradení do rozvrhu a spustení každého kurzového programu. Vzhľadom k obmedzenému počtu voľných miest, ponechávame Vaše miesto po potvrdení rezervácie pre ostatných klientov nedostupné, aby sa naň nemohol nikto iný prihlásiť. Preto Vám odporúčame prísť si náš spôsob cvičenia prvýkrát vyskúšať zadarmo na niektorú z jednorazových lekcií power jogy One Shot bez akýchkoľvek záväzkov.

V prípade mimoriadnych udalostí, ktoré by Vám mohli zabrániť v cvičení, Vám vyjdeme v ústrety do maximálnej možnej miery. Kontaktujte nás, prosím, čo najskôr.

otázka Obávam sa, že v prípade vyššieho počtu klientov na lekcii sa nebudem cítiť komfortne. Čo s tým?
odpoveď

Jedným zo základných odporúčaní pre efektívne cvičenie power jogy je, aby sa každý naučil cvičiť v rámci rozmerov svojej podložky. Na mnohých vychýrených celosvetových jogových podujatiach majú cvičiaci podložky naukladané tesne vedľa seba. Keďže počas cvičenia nikdy z podložky nevychádzajú, nie je možné, aby sa navzájom obmedzovali. Cvičiaci-začiatočníci sa blízkosti podložiek niekedy dopredu „zľaknú“, no tento pocit rýchlo mizne a nahrádza ho pocit spokojnosti po kvalitnom cvičení v príjemnej atmosfére a motivujúcej skupine ľudí.

Chceli by sme Vás uistiť, že aj keby bol na lekcii maximálny počet klientov na tej najnáročnejšej lekcii, Váš komfort cvičenia to neovplyvní. Pred každou lekciou je miestnosť čerstvo vyvetraná. V zimnom období vetráme nárazovo a tak, aby bola miestnosť na začiatku lekcie opäť vyhriata na príjemnú teplotu.

otázka Nemám žiadne skúsenosti s cvičením power jogy, no chcem začať. Čo pre to musím urobiť?
odpoveď

Stačí, ak si na našej stránke pozriete bližšie informácie o ponúkaných službách a podľa ich popisu si vyberiete pre Vás tú najvhodnejšiu. Ak sa neviete rozhodnúť, neváhajte nás kontaktovať e-mailom na power@yogo.sk alebo telefonicky na 0948 60 22 11, ochotne Vám poradíme.

Cvičenie power jogy vo forme kurzových programov predstavuje najefektívnejšiu formu cvičenia. Tie sú rozdelené podľa náročnosti a intenzity, cvičíte na nich každý týždeň v rovnakých dňoch a časoch. Jednorazové lekcie One Shot sú zaradené do rozvrhu iba ako doplnková služba najmä pre klientov, ktorí si chcú pred zapísaním sa na kurzový program lekciu vyskúšať, nahradiť si vymeškanú lekciu a pre tých, ktorí si nedokážu svoj čas prispôsobiť tak, aby mohli cvičiť vždy v rovnaké dni a časy.

Pokiaľ stále váhate, či je power joga pre Vás to pravé, príďte si ju vyskúšať na ktorúkoľvek jednorazovú lekciu One Shot zadarmo bez akýchkoľvek záväzkov.

otázka Čo si mám so sebou na power jogu priniesť a kedy mám na lekciu prísť?
odpoveď

V štúdiu máme pre Vás k dispozícii všetko potrebné pre príjemné, nerušené a účinné cvičenie: nešmykľavé jogové podložky, deky na relaxáciu aj ekologicky filtrovanú pitnú vodu. Stačí preto, ak si prinesiete pohodlné oblečenie, v ktorom sa Vám bude dobre cvičiť a uterák. Nie je nutná ani žiadna špeciálna obuv, pretože cvičíme naboso, prípadne v nešmykľavých ponožkách. Na lekciu je ideálne prísť v miernom predstihu, cca. 5 - 15 minút pred začiatkom lekcie.

otázka Kedy najneskôr môžem pred cvičením jesť alebo piť?
odpoveď

Odporúčame Vám prísť cvičiť najskôr 2-3 hodiny po hlavnom jedle, aby ste sa pri cvičení cítili príjemne. Nie je však vhodné prísť cvičiť úplne nalačno. V prípade, že cvičíte ráno, prípadne ste sa nestihli najesť, ideálne je pred cvičením zjesť niečo ľahké, čo Vám nezaťaží žalúdok.

otázka Chcem začať cvičiť, no obávam sa náročnosti cvičenia. Môžem prísť aj napriek tomu, že si nedokážem dať nohu za hlavu?
odpoveď

Samozrejme, power joga je vhodná aj pre úplných začiatočníkov. Začiatočníkom odporúčame absolvovať kurzový program Start alebo Start Intense. Na týchto programoch si krok po kroku osvojíte správne, bezpečné a účinné zvládnutie základných pozícii a naučíte sa aktívne ovládať Váš dych. Vašou odmenou bude okrem rapídneho zlepšenia fyzickej kondície aj odbúranie stresu a získanie novej energie.

Pre začiatočníkov, ktorí sa chcú dostať do formy čo najrýchlejšie a nemajú záujem o detailnejšie vysvetľovanie jednotlivých pozícií, je vhodný aj program Be Sexy Intense. Cvičí sa dvakrát týždenne a je zameraný na dosiahnutie rýchlych výsledkov.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý program je pre Vás najvhodnejší, neváhajte nás kontaktovať e-mailom na power@yogo.sk alebo telefonicky na 0948 60 22 11, ochotne Vám poradíme.

otázka Môžem na lekciu prísť aj bez rezervácie miesta? Obávam sa, že registrácia do systému mi zaberie veľa času.
odpoveď

Registrácie do nášho jednoduchého online rezervačného systému sa naozaj nemusíte obávať, nezaberie Vám viac ako pár sekúnd. Po Vašom zaregistrovaní sa budete môcť ľahko prihlásiť na kurzový program či rezervovať si miesto na jednorazovej lekcii. Rezervácia miesta cez systém predcháza situáciám, kedy by sa v štúdiu mohlo stretnúť príliš veľa ľudí naraz a nie každému by sa ušlo miesto.

otázka Prečo je potrebné zaplatiť kurzový program vopred? Nestačí zaplatiť na prvej lekcii? Čo ak sa mi nebude cvičenie páčiť?
odpoveď

Z organizačných dôvodov potrebujeme disponovať presnou informáciou o ustálenom počte klientov na každom kurzovom programe ešte pred ich začiatkom, preto je naozaj potrebné uhradiť kurzovné vopred. Úplne však chápeme Vašu neistotu pred zapísaním sa na kurzový program. Z tohto dôvodu má u nás každý klient právo na prvú jednorazovú lekciu power jogy One Shot zadarmo. Na nej máte možnosť prísť si vyskúšať štúdio, atmosféru a cvičenie prvýkrát bezplatne bez akýchkoľvek záväzkov. Nezabudnite si, prosím, Vaše miesto na lekcii rezervovať cez náš online rezervačný systém.

otázka Môžem sa do kurzového programu pridať aj po jeho začatí? Nebudem zaostávať?
odpoveď

Áno, do kurzového programu sa môžete pridať sa aj po jeho začatí, samozrejme za predpokladu, že je na ňom voľné miesto. Určite sa nemusíte obávať zaostávania, keďže jednou z výhod kurzových programov je individuálnejší prístup inštruktora ku klientovi. Pomôže Vám dobehnúť zameškané lekcie a v rámci opakovania zaradí do zostavy pozície, ktoré sa učili počas Vašej neprítomnosti.

otázka Plánujem sa prihlásiť na kurzový program, no už teraz viem, že vymeškám prvú lekciu. Môžem si túto lekciu nahradiť alebo mi prepadne?
odpoveď

Nemusíte mať obavy, lekcia Vám určite neprepadne. Z každého kurzového programu si môžete nahradiť až 2 vymeškané lekcie v ktoromkoľvek štúdiu YoGO kedykoľvek počas trvania kurzového programu, najneskôr však do 1 mesiaca od jeho ukončenia. Nahrádzať si môžete na lekciách kurzových programov zodpovedajúcej úrovne alebo na jednorazových lekciách One Shot.

otázka Čo ak napríklad ochoriem alebo sa mi zmení pracovná doba a nebudem sa môcť zúčastniť viac ako 2 lekcií? Budem si môcť nahradiť aj ostatné vymeškané lekcie alebo mi prepadnú?
odpoveď

Z organizačných dôvodov, žiaľ, nie je v našich možnostiach umožniť nahradenie viac ako 2 lekcií do 1 mesiaca od ukončenia kurzového programu. V prípade mimoriadnych udalostí, ktoré by Vám zabránili v cvičení, Vám však určite vyjdeme v ústrety do maximálnej možnej miery. Kontaktujte nás, prosím, čo najskôr.

otázka Nemám pevnú pracovnú dobu a nemôžem cvičiť vždy v rovnaký deň a čas. Môžem si kurzové programy skombinovať? Napríklad párny týždeň budem cvičiť ráno a nepárny večer?
odpoveď

Chápeme, že nie každý si môže cvičenie naplánovať na stále rovnaký deň a čas napríklad aj z dôvodu nestabilného pracovného času. Aby sme však dokázali zabezpečiť našim klientom napredovanie v rámci stabilnej skupinky cvičiacich, nie je možné si kurzové programy kombinovať. Práve z tohto dôvodu máme do rozvrhu zaradené aj jednorazové lekcie One Shot, ktoré sú vhodné pre všetky úrovne a na ktorých si môžete zacvičiť kedykoľvek to vyhovuje Vašim možnostiam.

otázka Mám za sebou jeden z Vašich kurzových programov. Cvičenie mi veľmi vyhovuje a chcem pokračovať ďalej. Aká forma cvičenia je pre mňa najlepšia?
odpoveď

Sme radi, že sa pravidelné cvičenie stalo pevnou súčasťou Vášho životného štýlu a že chcete v dosahovaní Vašich cieľov pokračovať. Po absolvovaní kurzového programu Vám naši inštruktori radi poradia, aká forma cvičenia by pre Vás bola najlepšia.

otázka Môžem si prísť na kurzové programy prísť zacvičiť aj jednorazovo, ak nie sú plne obsadené?
odpoveď

Zostava na kurzových programoch je stabilná, zabezpečujúca individuálny prístup inštruktora a postupný rozvoj všetkých cvičiacih. To je hlavným dôvodom, prečo ich nie je možné navštevovať na báze jednorazových vstupov. Lekcie sú zostavené tak, aby napĺňali stanovenú náročnosť daného programu, na základe ktorej si ho cvičiaci vybrali a ktorú od neho očakávajú. Keby boli programy otvorené, inštruktor by musel lekcie prispôsobovať rôznym úrovniam cvičiacich.

otázka Ako často treba cvičiť, aby boli výsledky cvičenia viditeľné? Chcem cvičiť aj doma, ale neviem ako. Poradíte mi?
odpoveď

Pre najrýchlejšie viditeľné výsledky je ideálne cvičiť dva až trikrát za týždeň, preto Vám odporúčame vybrať si z našej ponuky intenzívnych programov, ktoré sa cvičia dvakrát týždenne. V prípade, že Vám časová zaneprázdnenosť nedovolí cvičiť pravidelne v štúdiu, môžete si jednoducho a efektívne zacvičiť aj doma základnú sekvenciu cvikov - Pozdrav slnku, ktorý tvorí základ každej lekcie power jogy. Je to výborná zostava na precvičenie celého tela, ktorou si príjemne ponaťahujete a posilníte všetky svaly, uvoľníte napätie, stuhnuté kĺby, zahrejete sa a naštartujete spaľovanie tukov. Už po niekoľkých lekciách power jogy s našimi inštruktormi budete túto zostavu ovládať a môžete ju zaradiť do Vášho denného programu.

otázka Ako mám postupovať, keď mám rezervovanú jednorazovú lekciu One Shot a zistím, že nestihnem prísť?
odpoveď

V takomto prípade Vás poprosíme o zrušenie rezervácie na tejto jednorazovej lekcii vo Vašom profile najneskôr 2 hodiny pred začiatkom lekcie. Pomôžete tak tým, ktorým sa miesto neušlo a čakajú na jeho uvoľnenie. Ak sa nemôžete dostať na web, pokojne nám zavolajte a rezerváciu zrušíme za Vás.

otázka Po rannej lekcii sa musím ponáhľať do práce. Je možné sa po cvičení osprchovať?
odpoveď

Áno, samozrejme. V štúdiách máme pre Vás k dispozícii sprchový kút so sprchovým gélom, krém po sprchovaní a fén na vlasy. Je potrebné si so sebou priniesť iba vlastný uterák.

otázka Chodia k Vám cvičiť aj muži alebo je power joga čisto ženská záležitosť?
odpoveď

Zo strany mužskej populácie sa tešíme čoraz väčšiemu záujmu. Joga je v skutočnosti pôvodne mužskou doménou a mnoho úspešných športovcov ju využíva k príprave, ale aj k regenerácii. Okrem iného, muži majú z fyziologického hľadiska viac stuhnuté a skrátené svaly, čo môže viesť k vzniku rôznych zranení. Cvičenie power jogy Vám pomôže k pružnému telu, zlepšeniu koordinácie a doplneniu novej energie.

otázka Je power joga vhodná aj pre seniorov?
odpoveď

Power joga je fyzicky náročné cvičenie, ktorého základným cieľom je formovanie postavy, spaľovanie tukov a získanie novej energie. Z našich skúseností vieme, že power joga je cvičenie obľúbené najmä medzi ľuďmi v produktívnom veku, a to práve z dôvodu jej vyššej náročnosti. V prípade, že ste seniorom a chcete sa venovať cvičeniu jogy, odporúčame Vám menej náročný typ jogy.

© 2011 - 2018 Sviežo s.r.o., všetky práva vyhradené
Ochrana osobných údajov
SK Akreditácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelená pod číslom: 2014-13596/54960:7-30AA