článok 20.6.2019 Milujem letné cvičenie! Prečo?

Leto je tu! Obdobie dovoleniek, grilovačiek, zmrzliny, chladenej kofoly aj oroseného pivka. :) Leto mám rada a okrem spomínaných vecí, zbožňujem v lete robiť ešte niečo ďalšie. Cvičiť. Tomu pocitu po cvičení sa máločo vyrovná. Milujem, keď po skvelej lekcii rozhorúčená vojdem do vlažnej sprchy, sprchovým gélom s vôňou citrónov si umyjem telo a pomarančovým šampónom vlasy. Oblečiem si voľné letné šaty a zastavím sa na skvelú kávu, ktorú si vypijem vonku na terase. Vlasy si nechám uschnúť letným vánkom a počas sŕkania silného espressa... len tak som.

Keď som pred rokmi s pravidelným cvičením začínala, práve leto bolo pre mňa zlomovým obdobím. Mala som po skúškach, času relatívne dosť a po objavení power jogy, ktorá ma naozaj bavila, aj obrovskú chuť cvičiť. Počas prázdnin som do toho vhupla naplno a celé dva mesiace som cvičila takmer každý deň. Okrem skvelého pocitu na duši, som sa čoskoro tešila aj z výsledkov a power joga sa od tej doby stala mojou súčasťou. Rovnaký prílev energie cítim každé leto. Veľmi rada sa s Vami podelím o to, prečo sa mi v lete cvičí úžasne a každému to s nadšením odporúčam.

„Zbožňujem letné prechádzky na lekcie jogy. Hodím na seba legíny, tričko, žabky, do jednej ruky podložku, do druhej zmrzlinu a cestou do štúdia si vychutnávam slnko.“

Nech sa páči, tu je mojich päť dôvodov, pre ktoré siaham po jogovej podložke v lete s veľkou radosťou:

1. V lete je väčšinou pekné počasie, takže ma od cvičenia neodradí ani zima, ani studený dážď, či pochmúrne počasie. Nemusím si obliekať milión vrstiev oblečenia, ktoré potom musím v šatni zase vyzliekať. Stačí, že na seba hodím legíny, tričko, žabky, do jednej ruky podložku, do druhej zmrzlinu a vychutnám si príjemnú prechádzku na lekciu jogy.

2. Leto ma vďaka dlhým slnečným dňom nabíja energiou a na cvičenie mám oveľa väčšiu chuť ako inokedy. Keďže slnko vychádza skoro, cvičí sa mi skvele dokonca aj ráno, pretože nemusím vstávať za tmy. Všetci, ktorí ma lepšie poznajú, vedia, aký som sedmospáč, takže účinok leta na môj denný režim je jednoducho zázrak. :)

3. V lete, ako sme si už asi stihli všimnúť, je jednoducho teplo. Telo sa preto jednoduchšie zahreje, svaly sú uvoľnenejšie a cvičenie jednoduchšie. V tomto období bez problémov zvládnem aj náročnejšie pozície, s ktorými inokedy trochu bojujem a lekcia je pre mňa efektívnejšia.

4. A ten spomínaný pocit po cvičení? Príjemne uvoľnená myseľ, precvičené a oddýchnuté telo. Po rannej lekcii na káve oddychujem alebo plánujem začínajúci deň. A občas po večernom cvičení dáme aj stretko s kamošmi na letnej terase a vychutnáme si studené pivo. Mňam. :)

5. Počas leta mám vždy viac času venovať sa sama sebe. Pravdepodobne to poznáte aj Vy, v lete majú všetci, vrátane šéfov, obchodných partnerov či úradov, akúsi povznesenejšiu náladu a práce je menej. Veď nie nadarmo sa hovorí, že v lete je „uhorková“ sezóna.

Prajeme Vám krásne leto a zaslúženú „uhorkovú“ sezónu. :) Nepripravte však „uhorku“ aj Vášmu telu, užite si letné cvičenie a všetky jeho krásy. Tešíme sa na Vás.


Vera 
inštruktorka power jogy najvyššieho kvalifikačného stupňa
odborný garant a spoluzakladateľka štúdií YoGO
 

Komentáre (0)