článok 18.1.2017 Bude budúci rok jedným z tých lepších rokov?

Rok 2015 bol pre mňa skutočne náročný. Bol to rok, v ktorom som pochovala "starý svet", na dno zásuvky som odložila diplom z práva, potvrdenie o úspešnom zvládnutí advokátskej skúšky a začala som sa naplno venovať tomu, o čom si myslím, že má zmysel. Keď som začiatkom roka 2016 písala o svojej životnej zmene prvý blog Zhorieť do tla a ako fénix povstať z popola, úprimne som verila, že nasledujúci rok bude lepší... A bol? Pre YoGO určite. :) Vlastne, pre YoGO to bol zatiaľ najúspešnejší rok. Otvorili sme počas neho tretie štúdio, vyškolili veľa kvalitných inštruktorov power jogy z celého Slovenska, pomohli tisícom našich klientov, ktorých počet oproti roku 2015 stúpol až o 46%, objaviť zdravší spôsob života a prijali sme do nášho tímu nových, skvelých a nadšených ľudí. Niekoľko pozitívnych udalostí som zažila aj v súkromnom živote. Úspešne som ukončila prvý ročník mojej druhej vysokej školy a s manželom sme sa presťahovali do Viedne, o čom sme vždy snívali. No inak pre mňa rok 2016 rozhodne nebola prechádzka ružovou záhradou.

Nezáleží na tom, čo všetko sme spravili, ako veľmi sme sa snažili, život nám môže vždy prichystať nové nečakané prekážky, preto jediné, čo môžeme spraviť, je nikdy sa nevzdať a neustále bojovať za lepšie zajtrajšky.

Bol to rok, počas ktorého som sa musela vyrovnať s komplikovanou chorobou jedného z mojich najbližších, rok, v ktorom som na vlastnej koži zažila, že mať zákon na svojej strane neznamená nič, rok, kedy som si uvedomila, že silné reči môžu mať väčšiu váhu ako pravda. Bol to rok, kedy som zažívala stavy vyčerpania, o akých sa mi dovtedy ani nesnívalo a keď som si myslela, že to už nemôže byť horšie, dozvedela som sa o smrti mojej babičky.

A tak, keď som si, ako vždy na konci roka, spisovala svoje myšlienky a pocity, s ktorými som sa pasovala posledné mesiace a všetko sa to vo mne miešalo, od radosti cez čisté zúfalstvo, od spokojnosti k úplnej strate zmyslu života, spomenula som si na to, čo mi počas tých najhorších chvíľ povedal manžel: „Nezáleží na tom, čo všetko sme spravili, ako veľmi sme sa snažili, život nám môže vždy prichystať nové nečakané prekážky, preto jediné, čo Ti môžem sľúbiť je, že ja sa nikdy nevzdám. Nevzdám sa boja za lepšie zajtrajšky. A Ty by si mala spraviť to isté. Pozývam Ťa k sebe na palubu tých, ktorí sa nenechajú zastaviť a zlomiť.“ 

 

 

Preto dnes, začiatkom roka 2017, sediac na „ palube víťazov“, sem chcem pozvať každého z Vás! No a čo, že sa naše lode plavia na rozbúrenom mori a niekedy na chvíľu či na dlhšie stratíme smer. Najdôležitejšie je mať v predstavách náš cieľ. Rok 2017 môže byť pre nás jedným z tých lepších rokov, preto každému želám nájdenie svojej vlastnej správnej cesty a tiež to, aby sme stretávali viac dobra ako zla. Želám nám tiež veľa odvahy a odhodlania, pretože nič, čo stojí za to, nedosiahneme jednoducho ani rýchlo.

A aby sa Vám životom „plávalo“ lepšie, nezabudnite sa o seba starať.  Na lekciách power jogy Vám náš vždy usmiaty a dobre naladený tím s radosťou ukáže čo robiť, aby ste sa sa vo svojom tele aj "duši" cítili skvele, čo je základom šťastného života. Preto, ak Vás už bolí chrbát z nesenia záťaže snáď celého sveta, príďte si „dať do tela a zresetovať hlavu“, YoGO je tu vždy pre Vás. 

 

Vera
inštruktorka power jogy najvyššieho kvalifikačného stupňa
odborný garant a spoluzakladateľka štúdií YoGO 

Komentáre (4)

Gabi 19.01.2017 20:28

Obrovské ĎAKUJEM, že si. :) Ďakujem, že si taký skvelý človek a že nemáš problém podeliť sa s nami o svoje vnútorné myšlienky, trápenia a ešte ich obrátiť na tak pozitívnu správu ako si to spravila. :)


Vera Foi 19.01.2017 21:43

Nevieš si predstaviť, Gabi, ako ma potešili Tvoje slová. Som rada, že to tak vnímaš a prajem Ti krásny rok 2017. :)


rc 20.01.2017 22:30

Klobuk dolu.. prajem nech 2017 je pre Vas skvely :)


YoGO 21.01.2017 07:59

Ďakujeme za Vaše prianie. :) Taktiež Vám želáme všetko dobré.


Pridať komentár

© 2011 - 2020  Sviežo s.r.o., všetky práva vyhradené
Ochrana osobných údajov
SK Akreditácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelená pod číslom: 2014-13596/54960:7-30AA