článok 27.6.2019 Aby cvičenie prinášalo ovocie, stačí menej ako si myslíte. Začnite už toto leto!

Čísla sú neúprosné. Nehýbeme sa dosť aj keď vieme, že pravidelný pohyb je nevyhnutný, ak chceme byť zdraví a v pohode. Pekné telá sa nám takisto podarí získať skôr cvičením ako sedením pred telkou. 

TAK ČO NÁM TEDA BRÁNI?

Aj keď si v uponáhľanom svete nájdeme na cvičenie čas, nedostávame to, čo očakávame. Nadšenie potom rýchlo upadá. Zdá sa nám, že to nemá zmysel. Problémom však nie je to, že cvičenie nefunguje, ale nás nikto nenaučil, ako to robiť správne.

 

 

V angličtine existuje také pekné úslovie o životnom nastavení: „Work smarter, not harder!“. A práve tým sa riadime aj pri zostavovaní lekcií jogy. Nesnažíme sa ohurovať ľudí krkolomnými pozíciami. Namiesto toho sa sústreďujeme na potreby klientov, aby získali to, čo si od cvičenia sľubujú. Aby sme ich naučili, ako ľahko precvičia celé telo a vyženú chmáry z hlavy. Ak potrebujú schudnúť, aby naozaj chudli. Ak chcú vyformovať postavu, aby ju dosiahli. Keď ich bolí krk či chrbát, aby ich bolieť prestali alebo ak ich ničí stres a nemajú energiu, aby ju načerpali. Toto všetko sa dá veľmi rýchlo dosiahnuť pravidelným a správnym cvičením power jogy. 

Najväčšia prekážka účinnosti každého cvičenia prichádza keď nepoznáme techniku a keď to nerobíme pravidelne. V YoGU sme preto vytvorili mesačné kurzové programy - balíčky systematicky zostavených lekcií, kde sa každý naučí cvičiť správne a účinne.Ak patríte k hŕstke šťastlivcov, ktorým sa stačí snáď iba prejsť okolo telocvične a už majú vyrysované telo, nie je treba čítať ďalej. Ak ste však ako väčšina z nás a veľmi by ste chceli pre seba niečo spraviť, no Vaše pokusy končia neúspešne, vieme Vám pomôcť.
 

V ČOM SPOČÍVA TAJOMSTVO ÚSPEŠNÉHO CVIČENIA?

V skratke, stačí vedieť, ako na to.😊 Najväčšia prekážka účinnosti každého cvičenia prichádza, keď nepoznáme techniku a keď to nerobíme pravidelne. Práve preto cvičíme v našich štúdiách formou mesačných kurzov, balíčkov systematicky zostavených lekcií rovnakej úrovne a s rovnakým inštruktorom, kde sa každý naučí cvičiť správne a účinne s ohľadom na vlastné možnosti a potreby. Že to naozaj funguje, potvrdzuje už viac ako 10 tisíc spokojných klientov.

Dáva Vám to zmysel? Ako by sa Vám páčilo cvičiť konečne s výsledkami už toto leto?
Vonku je teplo, takže na seba stačí hodiť legíny, tričko, žiadne svetre ani kabáty, iba do jednej ruky podložku, do druhej zmrzlinu a vychutnávať si príjemnú prechádzku na lekciu jogy.

Na cvičenie máme vďaka dlhým slnečným dňom oveľa väčšiu chuť ako v zime, tak prečo to nevyužiť?

A po cvičení? Prečistená hlava, precvičené telo, vychladená limonáda na letnej terase a skvelý pocit, že sme pre seba opäť urobili výbornú vec. 

 

Vera 

diplomovaná výživová poradkyňa
odborná garantka a spoluzakladateľka akreditovanej siete štúdií YoGO
inštruktorka power jogy najvyššieho stupňa v rámci krajín Európskej Únie
registrovaná učiteľka jogy (Registered Yoga Teacher) v celosvetovej organizácii Yoga Alliance

 

Komentáre (0)