článok 6.1.2019 Päť dôvodov, prečo vďaka power joge v YoGU získate krásne a zdravé telo

 

1. Cvičenie Vás bude baviť

Pred mnohými rokmi, ešte nevediac, že niečo také skvelé ako power joga existuje, som hľadala spôsob, ako byť fit. Pri každej snahe hýbať sa pravidelne, pri každom športe, aktivite, cvičení, som snáď každú minútu sledovala hodinky, že kedy už bude konečne po tom. Viete si predstaviť moje prekvapenie, keď som si na konci mojej prvej lekcie jogy uvedomila, že sa mi to nestalo a nie som sama. Každý deň sa v našich štúdiách stretávame s ľuďmi, ktorí sú nadšení rovnako ako ja. Prečo? Lebo nie je stereotypná. Lekcia je poskladaná z viacerých častí a stále sa deje niečo iné. Okrem pozícií, ktoré sú samé o sebe veľmi zaujímavé a Vy v nich cítite, že žijete, sa učíte v danom momente nič neriešiť, len tak byť. V každej minúte lekcie objavíte niečo nové, posuniete svoje telo aj myšlienky alebo skôr nemyšlienky do ďalšieho „levelu“. A keď po pár lekciách začnete na sebe vidieť výsledky v podobe štíhleho tela a sviežej mysle, už ste naši. 😊

 

2. Schudnete z tuku a vyformujete Vašu postavu

Power joga rozhodne nie je o dýchaní v tureckom sede, práve naopak. Je to dynamika! Jogové pozície sú pospájané do sekvencií, ktoré cvičíme v energickom rytme nášho dychu. Presne takéto tempo pri cvičení je pre spaľovanie tukov ideálne, pretože sa Vaša tepová frekvencia pohybuje v aeróbnom pásme. Môžete sa tešiť, že na lekcii si naozaj „zamakáte“. Samozrejme, záleží od toho, aký kurzový program si vyberiete. Začiatočníkom odporúčame siahnuť po kurzovom programe Start, no aj tak sa pripravte na to, že sa poriadne zapotíte. Ak túžite po rýchlych výsledkoch a nebojíte sa začať hneď vo vyššom tempe, odporúčam kurzový program Be Sexy. Ak ste skúsenejší a chcete si ju okoreniť ešte náročnejšími pozíciami, prihláste sa na kurzový program pre pokročilých Spice Up.  Každému jednoznačne odporúčam cvičenie formou kurzových programov, na ktorých sa krok po kroku naučíte cvičiť správne a s výsledkami. Na rozdiel od cvičenia „na vstupy“, ste na kurzovom programe celý čas tá istá skupinka s rovnakým inštruktorom, ktorý rýchlo spozná Vaše možnosti a schopnosti a venuje sa Vám individuálne, vďaka čomu dosiahnete výsledky rýchlejšie.

 

Často stáva, že ľudia investujú svoj čas aj peniaze do namáhavého cvičenia, no nenaučia sa, ako cvičiť naozaj efektívne a najmä s výsledkami. Cvičia "na vstupy", striedajú lekcie rozličných úrovní, nepostupujú konzistentne a ich telo preto nedosiahne také výsledky, ako by za rovnaký čas mohlo, ak by klient cvičil správne. Cvičenie môžeme prirovnať k učeniu sa cudzieho jazyka. Na to, aby sme vedeli rozprávať plynulo a bez chýb, potrebujeme sa najprv dôkladne naučiť základy a až potom sa ďalej zdokonaľovať. Preto každému v YoGU odporúčame cvičiť formou kurzových programov, vďaka ktorým získate krásne a zdravé telo jednoducho a rýchlo.

3. Spevníte svaly na Vašom tele a získate väčšiu flexibilitu

Spomínate si ešte na vetu zo začiatku článku, kde som písala, že na lekcii sa stále deje niečo iné? Tu to trošku rozvediem. 😊 Na to, aby bolo cvičenie naozaj efektívne, je potrebné, aby mala lekcia hlavu aj pätu, nestačí len tak hala bala pospájať jogové pozície. A práve preto, s cieľom maximalizácie účinkov cvičenia sme spolu s odborníkmi z oblastí jogy, medicíny, športu, psychológie a dietológie pre Vás vytvorili kurzové programy, ktoré vedú iba profesionálni a kvalitní inštruktori. Aj o tom, že každému jednoznačne odporúčam cvičiť formou kurzového programu som písala vyššie. Prečo si myslím, že je to jediný účinný spôsob? Pretože sa často stáva, že ľudia investujú svoj čas aj peniaze do namáhavého cvičenia, no nenaučia sa, ako cvičiť naozaj efektívne a najmä s výsledkami. Striedajú lekcie rozličných úrovní aj rôznych inštruktorov, nepostupujú konzistentne a ich telo preto nedosiahne také výsledky, ako by za rovnaký čas mohlo, ak by klient cvičil správne. Cvičenie power jogy môžeme prirovnať k učeniu sa cudzieho jazyka. Na to, aby sme vedeli rozprávať plynulo a bez chýb, potrebujeme sa najprv dôkladne naučiť základy, na ktorých môžeme stavať a až potom sa ďalej zdokonaľovať. Predplatenie kurzového programu má aj ďalšiu neoceniteľnú výhodu. Máte stanovený presný deň aj čas Vášho cvičenia, čo Vám pomôže vybudovať si zvyk cvičiť pravidelne. Už žiadne výhovorky, že pôjdem zajtra alebo o týždeň, alebo keď budem mať menej roboty, viac energie, navarenú večeru..., pretože budete dopredu vedieť, že toto je hodinka iba pre Vás a verte, Vaše telo sa Vám za neodkladanie cvičenia to čoskoro odmení.

 

 

Na každej lekcii power jogy v YoGU dbáme na to, aby naše telo dostalo počas lekcie presne to čo potrebuje, práve preto je lekcia poskladaná tak, že sú do nej okrem dynamických sekvencií zaradené aj sekvencie na posilnenie ochabnutých svalov, ako brucho, zadok, stehná, ruky a taktiež pozície na uvoľnenie stuhnutých svalov a kĺbov. Pri pravidelnom cvičení YoGO power jogy preto nielenže schudnete, ale tiež vyformujete Vaše telo a získate väčšiu flexibilitu.

 

4. Prestane Vás bolieť chrbát

Bolesti chrbta sú dnes, žiaľ, stále väčším problémom. Za jeden z častých dôvodov bolesti je považovaný sedavý spôsob života a málo pohybu. S klientmi, ktorí začnú cvičiť jogu na odporúčanie lekára, sa stretávame pravidelne a pravidelne sa spolu už po pár lekciách power jogy tešíme, keď bolesť ustúpi. Lekcia power jogy pod vedením kvalitného inštruktora pôsobí na chrbát ako balzam, pretože sa pri cvičení ohýbame všetkými smermi, predklony sú striedané záklonmi, nasledujú úklony, rotácie, rovnovážne aj obrátené pozície. Náš chrbát sa preto krásne rozhýbe a úľavu klienti cítia často hneď po prvej lekcii.

 

5. Budete mať viac energie a menej stresu

Je dávno dokázané, že stres, priberanie a choroby idú ruka v ruke, preto by sme sa mali naučiť stres odbúravať. Power joga pomáha  aj proti stresu, pretože neoddeliteľnou súčasťou každej lekcie je kontrolovaný dych, ktorý má blahodárne účinky na našu myseľ a pohodu. Určite poznáte dni, keď ste v strese, nemáte na nič čas, dokonca ani „sa nadýchnuť“ a na konci dňa skončíte unavení, bez energie a niekedy aj s bolesťou hlavy. Na power joge sa učíme dýchať hlboko a plynule, vďaka čomu sa upokojíme, zastavíme na chvíľu rozlietanú myseľ, nájdeme pokoj. Záver lekcie je venovaný krátkej relaxácii, ktorú si po náročnom no príjemnom cvičení doprajete bez výčitiek svedomia. Stáva sa mi to stále, že na začiatku lekciu dobehne vystresovaný, zamračený a ulietaný človek a na konci lekcie je usmiaty, pokojný a plný energie. 

 

Summa summarum

Ak si chcete v roku 2019 venovať niečo užitočné, niečo, čo Vám naozaj pomôže cítiť sa skvele a vychutnávať si život bez bolestí a stresu, začnite pravidelne cvičiť power jogu. Viem, že neoľutujete a budete sa sami seba pýtať, prečo ste nezačali už skôr. Všetky novoročné termíny nájdete, keď kliknete sem. Stačí si vybrať, jednoducho rezervovať a v roku 2019 cvičíte mesiac už za 19,50 €. Ďalšia novinka, ktorou sme Vás chceli potešiť: zaplatiť môžete aj kartou online priamo z rozvrhu.

Tešíme sa na Vás!

S láskou,

 

Vera 

odborná garantka a spoluzakladateľka akreditovanej siete štúdií YoGO
inštruktorka power jogy najvyššieho stupňa v rámci krajín Európskej Únie
registrovaná učiteľka jogy (Registered Yoga Teacher) v celosvetovej organizácii Yoga Alliance

 

Komentáre (0)